Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 
Arsa ve Arazi Arasındaki Fark Nedir?
 

Arsa ve arazi aynı şey midir sorusu sıkça sorulur. Arsa ve arazi arasındaki farkı anlamanın en kolay yolunu belirtmek gerekirse, arsanın belediye sınırları içinde bulunan parsellenmiş araziler olduklarını söyleyebiliriz. Üzerinde bir yapının inşasına izin verilen toprak parçalarına imarlı arsa diyor, imarsız olanları ise tarla vasfında olarak nitelendiriyoruz. Burada altı çizilmesi gereken nokta arsaların belediye sınırları kapsamında bulunan parsellenmiş toprak parçaları olduğu bilgisidir..

 
Kadastro Nedir?
 

Kadastro işlemi tapu belgelerini mülkiyet üzerinde hak sahibi olan kişilere verme işlemlerinin tamamını kapsar. Kadastro, Türkiye sınırları içindeki tüm taşınmaz gayrimenkullerin huhukî anlamda ne durumda olduğunun tespitinden, harita üzerinde sınırlarının belirlenmesine ve Türk Medeni Kanunu çerçevesinde öngörülen tapu siciline tescil edilmesine uzanan bir süreci ifade eder.

 
Hangi bölgelerdeki arsalar değerleniyor? Hızlı değerlenen arsalar nerededir?
 

Gayrimenkul alanında yatırım yapmaya karar verenlerin ilk soruları genellikle, nereden arsa almalıyım, Türkiye’nin en değerli arsaları nerededir, nereye yakın arsalar hızlı değerlenir, arsa alırken hangi bölgeleri araştırmalıyım gibi sorular oluyor. Aslında bu soruların çok kapsamlı ve detaylı cevaplandırılması gerekir fakat genel olarak arsa veya arazi almak isteyen bireylerin bütçeleri ne olursa olsun geri dönüş oranı çok yüksek, kârlı yatırımlara imza atmalarının mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Arsa ve arazilerin hangi bölgede ne zaman ne hızda değerleneceğine karar verebilmek ve bu konuda isabetli tahminler yürütebilmek için gerçek bir hakimiyet ve uzmanlık gereklidir. uparazzi, arsa ve arazi yatırımlarında uzmanlaşmış müşterilerinin “nereden arsa almalıyım, hangi arsalar değerlenir?” gibi sorularına isabetli yanıtlar vererek, müşteri memnuniyetini garantiler, mutlu gayrimenkul yatırımcılarından oluşan bir müşteri ağına özenle hizmet eder.

 
Whatsapp
Eltex İnşaat
Eltex İnşaat
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?